Zaznacz stronę

Udany seks to często klucz udanej, szczęśliwej i satysfakcjonującej relacji między dwojgiem ludzi. Seks pozwala poznać się na innej płaszczyźnie, przeżyć wiele wspaniałych chwil i dać drugiej osobie miłość, czułość, zapewnić jej uwagę i sprawić, by poczuła się dobrze. To szansa na wspólny relaks, na osiąganie wielkiej, cielesnej, ale także i metafizycznej przyjemności. Aby seks był naprawdę satysfakcjonujący potrzebna jest możliwość zapewnienia spełnienia. Sprawność seksualna jest tu niezwykle istotna. Dlatego warto o nią dbać w szczególny sposób.

Udany seks a potencja

Dzięki sprawności seksualnej mężczyzna jest w stanie zaspokoić swoją partnerkę, sam uzyskując zadowolenie i erotyczne spełnienie. W seksie niezwykle ważne jest poczucie bezpieczeństwa i komfort. Problemy z potencją mogą to poczucie komfortu mocno podkopać i sprawić, że zamiast czuć się bezpiecznie, swobodnie, zamiast skupić się na czerpaniu namiętności, pojawia się zażenowanie, często wstyd, brak poczucia własnej wartości, niechęć do samego siebie. Te destrukcyjne uczucia negatywnie wpływają nie tylko na osobę którą dotknął problem impotencji, ale także na partnerkę.

Aby potencja nie zawiodła

Kiedy zauważamy pierwsze oznaki, że coś dzieje się z naszą sprawnością seksualną nie tak, powinniśmy szybko zareagować. Jak? Warto poszukać szczegółowych informacji w artykułach specjalistycznych lub zapytać lekarza i mogły przyczynić się do powstania problemu: nadmierny stres, brak snu, nadużywanie alkoholu, śmieciowe jedzenie.